Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliği 15 Temmuz Destanı’nın üçüncü yıldönümü sebebiyle hafta boyunca farkındalık amaçlı bir çok projeye imza attı.

TÜGVA Bulancak Medya İletişim Koordinatörlüğü tarafından Temmuz ayının başı itibariyle başlattıkları farkındalık çalışmaları vatandaşların yoğun ilgisini çekti. 15 Temmuz şehitleri için her bir şehidin ayrı künye bilgisinin yazılı olduğu 20 dk’lık bir sunum hazırlayan TÜGVA, şehrin önemli noktalarında bulunan LED’lerde yayınlamaya başladı, hazırlanan özel videoyu sosyal medya sayfalarından paylaşarak yoğun ilgi gördü.

15 Temmuz programlarında Sokak Röportajı

Bulancak’ta düzenlenen 15 Temmuz programları kapsamında gecenin ilerleyen saatlerinde Milli İrade nöbeti tutan vatandaşlara “15 Temmuz’u Bulancak’ta sorduk?” konulu hazırlanan röportaj izletildi. Özel olarak hazırlanan röportajda bir çok Bulancaklı vatandaşımız 15 Temmuz’u anlattı. Hazırlanan 15 Temmuz özel sokak röportajı yine vakfın resmi youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarında paylaşılarak vatandaşların beğenisine sundu.

15 Temmuz’da Yaz okulları devam etti

Bulancak’ta 400’ye yakın öğrenciye gerçekleştirilen Yaz Okullarında 15 Temmuz gününde 15 Temmuz konulu çalışmalar gerçekleştirildi, öğrencilerin “15 Temmuz’a Mektup” yazmaları sağlandı.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “15 Temmuzla ilgili yaklaşık iki haftadır ummalı bir çalışma yapan, vatandaşlara farkındalık oluşturacak projelere imza atan ekibimi can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Hem Medya İletişim Koordinatörlüğümüzün yaptığı 15 Temmuz özel videosu ve özel röportajı, hem de Yaz Okullarında yapılan 15 Temmuz çalışmaları gayet başarılı oldu. Biz inanıyoruz ki bu millet kenetlendiği, bir olduğu sürece kimse üzerinde plan kuramaz. 15 Temmuz’u asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’inde dediği gibi ‘Bize yapılan soykırımı unutursak bunu bir daha yaşamaya mecburuz.’” Dedi.