Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Bulancak’ta gençliğe yönelik proje geliştirme faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Son olarak Ağustos ayında TÜGVA Bulancak tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2020-1 Çağrı Dönemi’ne hazırlanan ve sunulan Bulancak Kitap Kahve Projesi bakanlık tarafından kabul edildi.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı açıklamada “Ağustos ayında proje ekibimizle birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığına sunduğumuz Bulancak Kitap Kahve Projemiz kabul edildi. Bu proje ile birlikte sahilde oluşturduğumuz yeni TÜGVA Binamızın ikinci katını Kitap Kahve olarak dönüştüreceğiz inşallah. Bulancak Kitap Kahve, Bulancak gençliğinin ücretsiz ders çalışıp, kitap okuyup, çay-kahve içebileceği bir yaşam merkezi halinde olacak. Yine Kitap Kahve’de Kültür ve Bilim Söyleşileri gerçekleştirilecek. Yaklaşık 200 bin TL bütçesi olan Kitap Kahvemizde 5 bin üzerinde kitap temini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Projenin hazırlanması öncesinde Bulancak Kitap Kahve Projesini kendisine sunduğumuz ‘Bulancak gençliği en iyisini hak ediyor diyerek’ yer tahsisi yapan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’a, projenin bakanlığa hazırlanıp sunulma aşamasında emeği geçen yönetim kuruluma ve Giresun İl Temsilcimizi Muhammet Anıl Kaya Başkanıma, TÜGVA Genel Merkezimize şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederim.” Dedi

Göktekin; “Proje ile ilgili kapsamlı açıklamalar bakanlıkla sözleşme imzalamasının ardından önümüzdeki haftalarda açıklanacaktır. Şimdiden Bulancak gençliğimize hayırlı olsun.”dedi.