Bulancak Bisiklet Topluluğu adı altında; Bulancak Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı Bulancak Temsilciliği ve Buylancak Ab-ı Hayat Derneği organizasyonuyla gerçekleştirilen “7’den 70’e Bulancak Pedallıyor” bisiklet etkinliği kalabalık bir katılımla yapıldı.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, Emniyet Müdürü Turgay Kovancı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cihan Gültekin, TÜGVA Bulancak Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Başkanı Ahmet Murat Yücel ve protokol üyelerinin ilgi gösterdiği etkinliğe, Giresun Gençlik Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Kulübü, Yeşilgiresun Belediyespor Bisikletr Kulübü Sporcuları, Bulancak’ta bisiklet sporuyla ilgilenen dernek ve topluluk mensupları ile çok sayıda bisiklet gönüllüsü katıldı.

Saat 13.00 de Bulancak Cumhuriyet Meydanından start alan etkinlik Sarayburnu Camii önünde sona erdi. Burada yapılan ikramların ardından yapılan çekilişle beş adet bisiklet hediye edildi.
Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Recep Yakar, tüm katılımcılara teşekkür ederken, bisiklet kültürünün gelişimi için gereken desteği vereceklerini ve bisiklet yollarını mutlaka hayata geçireceklerini söyledi. Etkinliğe destek veren Bulancak Kaymakamlığı, Huzur Bisiklet ve Yılmaz Tuhafiye’ye katkılarından dolayı teşekkür etti.