40 Hadis Yarışması Online Başvuru yapmak için tıklayınız.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in “Kim benim hadislerimden kırk tanesini öğrenip başkasına da öğretirse Allah, onu kıyamet gününde âlimlerle diriltsin.”

Hadis-i Şerif’inden ilham edinilerek düzenlenen bu yarışmada, belirlenmiş kırk hadis arasından seçtiğin bir hadisi nasıl anladığını merak ediyor ve hayal dünyanda nasıl yer edindiğini görmek istiyoruz! Bunun için tek yapman gereken; kırk hadis arasından kendine en uygun bulduğun hadisi seçmek ve bu hadisin sana ne kattığını göstermek için kalemi kâğıdı alıp acilen resmetmektir. Kaybedecek vaktimiz yok! Haydi, iş başına ?

Kimler Katılabilir

  • Yarışma, Türkiye’deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrencileri) kapsamaktadır.

Proje Takvimi

Başvuru Koşulları / Başvuru

Yarışma, Türkiye’ deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 Ve 8. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.

Yarışmaya ortaokul öğrencileri, büyüklüğü en az A4 ölçülerinde kâğıtlara yapılmış resimler ile katılabilir.

Resimler resim kâğıdı boyutundaki bir mukavva karton üzerine yapıştırılacak ve resimlerin yıpranmaması için iki mukavva karton arasında gönderilecektir.

Yarışmacılar, istedikleri boya malzemeleri ve tekniği kullanmakta serbesttir.

Yarışmaya her öğrenci en fazla 3 çalışma ile katılacaktır.

Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuru için TÜGVA web sitesindeki (tugva.org) başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra yarışmacı eserini 20 Kasım 2019 tarihine kadar Bulancak İlçe Temsilciliğine ulaştırması 

Yarışmacıya ait olan resmin ön yüzünde hiçbir bilgi bulunmayacaktır. Resmin arka yüzünün sağ üst bölümünde ise öğrencinin adı-soyadı, ili, okulu, sınıfı ve çizdiği hadis yazılacaktır.

Çizimlerle Kırk Hadis Yarışmasına son katılım tarihi olan 15.11.2019 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Online başvuru yapmayan yarışmacıların resimleri değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

Şartname için tıklayınız.

Hadisleri indirmek için tıklayınız.

Online Başvuru yapmak için tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular

 • Başvurular hangi tarihte ve nasıl yapılacak?

  Başvurular 23 Eylül tarihinden 15 Kasım tarihine kadar online olarak www.tugva.org internet adresindeki başvuru formundan gerçekleşecektir. Online Başvuru yapmak için tıklayınız.

  Yarışmaya katılım ücreti var mı?

  Yarışmaya katılım ücretsizdir.

  Yarışma ile ilgili gelişmelerden nasıl haberdar olabilirim?

  TÜGVA Ortaokul ve Çizimlerle 40 Hadis Yarışması hakkında son haber ve duyuruları TÜGVA web sitemizden (www.tugva.org) veya TÜGVA sosyal  medya hesaplarımızdan öğrenebilirsin.

  TÜGVA Ortaokul: @tugvaortaokul

  TÜGVA Genel Merkez: @tugvaTR

  Yarışmanın sonucunu nasıl öğreneceğim?

  Yarışmanın sonucu TÜGVA web sitemiz (www.tugva.org) ‘dan ilan edilecektir.


  Ödül töreni ve Ödüllendirmeler nasıl olacak?

  BULANCAK İLÇE  DERECELERİ
  Bulancak İlçe ödülleri Ekim ayının üçüncü haftasında açıklanacaktır. 

  İL DERECELERİ

  İl derecelerinde ödül verilip verilmemesi il temsilciliklerimizin inisiyatifindedir.

  TÜRKİYE DERECELERİ

  Türkiye geneli dereceleri (il birincileri arasından seçilen eserler) için

  Birinci: 7000 TL
  İkinci: 5000 TL
  Üçüncü: 3000 TL

  *İlçe ve İl başvuruları yeterli sayıda olmadığında, TÜGVA tarafından belirlenecek illerde bölgesel değerlendirme yapılacaktır.