Çizimlerle 40 Hadis Yarışması

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in “Allah, bizden herhangi bir şeyi işiten ve işittiği gibi de tebliğ edip başkalarına aktaran kişinin yüzünü ak etsin…” (Tirmizi İlim, 5; İbn Mâce, Mukaddime: 1, 18.)

Hadis-i Şerif’inden ilham edinilerek düzenlenen bu yarışmada, Ey neslimin geleceği olan çocuk, belirlenmiş kırk hadis arasından seçtiğin bir hadisi nasıl anladığını merak ediyor ve hayal dünyanda nasıl yer edindiğini görmek istiyoruz! Bunun için tek yapman gereken; kırk hadis arasından kendine en uygun bulduğun hadisi seçmek ve bu hadisin sana ne kattığını görmek için kalemi kâğıdı alıp acilen resmetmektir. Kaybedecek vaktimiz yok! Haydi iş başına ?

Ayrıca… Bu yarışma sonunda sadece ödül kazanmayacaksın, 40 hadis okumuş olacak ve Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in müjdesine dahil olanlardan olacaksın! İnşallah…

Yarışma, Türkiye’ deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 Ve 8. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.

Duyuru ( Milli Eğitim Bakanlığı, İnternet, Medya, Sivil Toplum Kuruluşları v.s.):15 ŞUBAT 2018
Online Son Başvuru: 10 NİSAN 2018
Elden Son Teslim Tarihi: 13 NİSAN 2018
İl Derecelerinin Açıklanması: 1 HAZİRAN 2018
İl Ödülleri ve Sergisi: 2018 HAZİRAN
Türkiye Finali Ödülleri ve Sergisi: 2018 HAZİRAN

 • Yarışma, Türkiye’ deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 Ve 8. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.
 • Yarışmaya ortaokul öğrencileri, büyüklüğü en az A4 ölçülerinde kağıtlara yapılmış resimler ile katılabilir.
 • Resimler resim kâğıdı boyutundaki bir mukavva karton üzerine yapıştırılacak ve resimlerin yıpranmaması için iki mukavva karton arasında gönderilecektir.
 • Yarışmacılar, istedikleri boya malzemeleri ve tekniği kullanmakta serbesttir.
 • Yarışmaya her öğrenci en fazla 3 çalışma ile katılacaktır.
 • Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuru için TÜGVA web sitesindeki (tugva.org) başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra yarışmacı eserini posta, kargo yolu veya elden TÜGVA il temsilciliklerine veya o ildeki TÜGVA Yurtlarına ulaştırması gerekmektedir. İl temsilciliğinin olmadığı yerlerde resimler TÜGVA Genel Merkez (Defterdar Mah. Savaklar Cad. No:45 Eyüpsultan/İstanbul)’e gönderilecektir.
 • Yarışmacıya ait olan resmin ön yüzünde hiçbir bilgi bulunmayacaktır. Resmin arka yüzünün sağ üst bölümünde ise öğrencinin adı-soyadı, ili, okulu, sınıfı ve çizdiği hadis yazılacaktır.
 • Çizimlerle Kırk Hadis Yarışmasına son katılım tarihi olan 13.04.2018 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Online başvuru yapmayan yarışmacıların resimleri değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.
 • Yarışma şartnamesini indirmek için tıklayınız.

  Başvuru formu için tıklayınız.

  • Başvurular hangi tarihte ve nasıl yapılacak?
   Başvurular 15 Şubat tarihinden 10 Nisan tarihine kadar online olarak www.tugva.org internet adresindeki başvuru formundan gerçekleşecektir.
  • Yarışmaya katılım ücreti var mı?
   Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  • Yarışma ile ilgili gelişmelerden nasıl haberdar olabilirim?
   TÜGVA Ortaokul ve Çizimlerle 40 Hadis Yarışması hakkında son haber ve duyuruları TÜGVA web sitemizden (www.tugva.org) veya TÜGVA sosyal  medya hesaplarımızdan öğrenebilirsin.

  TÜGVA Ortaokul: @tugvaortaokul

  TÜGVA Genel Merkez: @tugvaTR         

  • Yarışmanın sonucunu nasıl öğreneceğim?
   Yarışmanın sonucu TÜGVA websitemiz (www.tugva.org) ‘dan ilan edilecektir.
  • Ödül töreni ve Ödüllendirmeler nasıl olacak?

  İl dereceleri (il genelinde yarışan eserler) için

  Birincilik: 250 TL

  İkincilik:   200 TL

  Üçüncülük: 150 TL

  Danışman öğretmenlere: Başarı belgesi ve derece plaketi

  Türkiye geneli dereceleri (il birincileri arasından seçilen eserler) için

  Birincilik:7000 TL

  İkincilik: 5000 TL

  Üçüncülük: 3000 TL

  *İl başvuruları yeterli sayıda olmadığında, TÜGVA tarafından belirlenecek illerde bölgesel değerlendirme yapılacaktır.

 
 
 
 
 
 

Çağrı : 05418848228

Whatsapp Tıkla Yaz : 05418848228

× Whatsapp'dan yazabilirsiniz...