Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği pandemi süreci sebebiyle EBA üzerinden uzaktan eğitim gören gençlere yönelik projelerini geliştirmeye devam ediyor.

Son olarak TÜGVA Bulancak İndirim/Hizmet Anlaşmaları projesi kapsamında Bulancak’ta Akın İnternet Kafe adı ile işbirliği sözleşmesi yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “EBA ve Zoom üzerinde canlı derslere katılan öğrencilerimiz için projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Hiçbir eğitim yüz yüze eğitimin yerini tutmaz ancak maalesef bu dönemde uzaktan eğitimi destekliyoruz. İnternet ve bilgisayar imkânı bulunmayan gençlerimizi yeni bir hizmetle tanıştıracağız. İlçemizin güzide internet kafelerinden birisi olan Bulancak mahallesi Akın İnternet Kafe ile ortak işbirliği sözleşmesi imzaladık. TÜGVA gönüllüsü gençler ve Bulancak’ta eğitim gören tüm öğrenciler canlı ders saatlerinde ilgili internet kafeye giderek ücretsiz olarak derslerini dinleyebilecek, derslere katılım sağlayacaktır.” Dedi.

Göktekin “EBA Kafe ile gençler internete kolay ulaşacak”

Uzaktan eğitim sonuna kadar bu sözleşmenin devam edeceğini söyleyen Göktekin “Gençlerimiz Eba Kafe projemiz ile internet ve bilgisayara daha kolay ulaşacak. Öğrenciler, günlük derslerini vakıf merkezimizden kendi tablet ve bilgisayarları  ile kolayca takip edebilecekleri gibi anlaşmalı internet kafeden de kontenjanlar doğrultusunda kolaylıkla derslerini takip edebilecekler.” Dedi.
 
Proje ortağı olan Akın İnternet Sorumlusu Tevfik Akın, “TÜGVA’nın çalışmalarını yakından beğeniyle takip ediyoruz. TÜGVA ile böyle bir dönemde gençliğin yararına yaptığımız bu proje ilçemize hayırlı olsun inşallah.” dedi