Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği yeni dönem faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Giresun Kitap Fuarı için Giresun’a gelecek olan Eğitimci Yazar Said Ercan Cuma akşamı Bulancak’ta gençlerle söyleşi gerçekleştirdi.

TÜGVA Bulancak bünyesinde olan Bulancak Kitap Kahve’de yüzlerce genç ve veli ile bir araya gelerek İnternetin her geçen gün hayatımıza girdiğini ve bizi gerçek hayattan koparıp meşgul ettiğini söyleyen Ercan, “Kapitalizm çocuklarımızı teknolojiyle meşgul ediyor. Kapitalizm meşgul ederek işgal yapar. Farkındaysanız hepimiz çok meşgulüz. Bu alternatifsiz kalma ve meşguliyet düzeninde bizim özümüze asıl Anadolu yaşantımıza dönmemizin zamanı geldi. Türkiye’de sürekli telefona bakma süresi 56 saniyedir. Elimizde sürekli telefonun olması çocuklarımıza da bunun örnek olmasını sağlıyor. Sosyal medyada sürekli gördüğümüz yapay hayatlar aslında bir yalanın sürekli yaşanmasından ibarettir. Aslında insanlar gerçek hayattan kopup tamamen sosyal hayatta yaşanan yalan hayatların yarışı içerisine girdiler. Asıl moda hakiki ve gerçek bir müslüman olabilmek. Ocak 2022 verilerine göre dünyada en fazla İnstagram kullanan ülke Türkiye’dir. Tiktok’ta ise dünya üçüncüsüyüz. Gördüğünüz gibi bizleri nasıl meşgul ettiklerine hep birlikte veriler eşliğinde şahit oluyoruz. Bu yüzden dijital medya okuryazarlığı her geçen gün daha önemli hale gelmeye başlıyor. Bilinçli bir kullanıcı olmamız İçin öncelikle acele bir şekilde dijital dünyayı ayrıntılarıyla öğrenmeliyiz” dedi

Göktekin’den Said Ercan’a Teşekkür

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN, “Davetimizi kırmayarak Bulancak gençliği ile buluşan Said başkanımız çok teşekkür ediyorum. En son buluşmamız Pandemi öncesinde Aralık 2019’da idi, inşallah bundan sonra Said başkanımızın bilgi, birikim ve tecrübelerini ilçemizin gençliğine ulaştırmaya yönelik projeler, buluşmalar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Yine bu akşam bu salonu dolduran, salona sığmayan gençlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak gecenin sonunda TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN, Eğitimci Yazar Said Ercan’a Temmuz ayında Hep Düşünür Bazen Yazar kimliğiyle çıkardığı Sır ‘Vuslat’ kitabını imzalayarak hediye etti.