Kentte Yaşam Fotoğraf Yarışması Ön Başvurusu için tıklayın

TÜGVA Bulancak olarak Bulancak’ta okuyan Lise öğrencilerimize yönelik düzenlenen #SeninKadrajındanKentteYaşam temalı Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir.

Haydi genç adam! telefonunu eline al ve çık dışarı, yürü kentinin caddelerinde, doğayı bir temaşa et… Telefon ekranlarından kaldır kafanı ve hayatı oku, çevredekilerin farkına var! Biz inanıyoruz ki güzel fotoğraflar çıkaracaksın.

Fotoğrafa gönül verenler çok iyi bilirler bu duyguyu. Her deklanşöre basışta içiniz cız eder. ‘‘İşte bu kez yakaladım’’ derken, ‘‘Hayır, hiç de olmadı’’ der içinizdeki ses. Sonuç ne olursa olsun, hiç bir zaman vazgeçmezsiniz. Çünkü deklanşöre basmadan önceki o heyecanı, hiç bir şeye değişmezsiniz.

Kentte Yaşam teması ile; gençliğin gözünden kentte yaşamı merak ediyoruz. Çekilen fotoğraflar sevgiyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, emeği, alın terini kısacası yaşama dair özel bir anı anlatan kadrajlardan oluşacaktır. Değerlendirilen fotoğraflar teknik yeterlilik, estetik yeterlilik, kompozisyon uyumu, içerik bütünlüğü, özgünlük ve çekim tekniği açılarından ele alınacaktır.

Fotoğraflarınızı bizlerle paylaşın ve ödüllü yarışmamıza katılın.

Yarışma, Bulancak’ta okuyan lise öğrencilerimize yöneliktir.

Her öğrenci en fazla 3 fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.
Eser başvurusunda fotoğrafa ek olarak öğrencilerimiz öğrenci olduklarını ispatlayıcı belge niteliğinde E-okul’dan alınacak “Öğrenci Belgesi”ni eklemeleri gerekmektedir.

Yarışma Takvimi

Başlama Tarihi : 15.10.2019
Ön Başvuru : Yarışma süresince internetten başvurulabilir.
Bitiş Tarihi : 13.12.2019 Cuma
Juri Değerlendirme : 16-20.12.2019
Sonuçların Açıklanması : 25.12.2019

Yarışma Süreci

Yarışmaya katılım için Ön Başvuru Formunu (kayit.tugvabulancak.org) doldurmalı

Katılımcılar yarışmaya dahil edecekleri cep telefonu ile çekilen en fazla 3 adet fotoğrafı sayfamızda Eser Başvurusu linkinden son başvuru tarihine kadar göndermelidir.

Not : Fotoğraflar Ad-Soyad-Okul ismi olarak adlandırılmalıdır
ÖR: ALİBULUT-BATEM1.JPG, ALİBULUT-BATEM2.JPG gibi.

Katılım Şartları

Yarışma Bulancak’ta okuyan lise öğrencilerimize yöneliktir.

Yarışmaya kayit.tugvabulancak.org‘dan ön başvuru yapılması gerekiyor. Ön Başvurusu olmayan öğrencilerine eserleri kabul edilmeyecektir.

Her öğrenci en fazla 3 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Çekilen fotoğraflar Eser Başvurusu linkinden gönderilecektir.

Katılımcılar belirlenen tema ve amaç çerçevesi içerisinde kalmalıdır, anlatım biçiminde özgürdürler.

Fotoğraflar cep telefonu ile yatay çekilmelidir, profesyonel kamera ve fotoğraf makineleri kabul edilmeyecektir. (Fotoğraf özelliklerinden çekilen makina adı ve türü tespit edilebilir.)

Daha önce diğer ulusal yarışmalarda ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri ve internetten temin edilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz; katılıp ödül almış olsalar dahi ödül geri alınır.

Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orjinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez; katılmışsa katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Kesme (yeniden çerçeveleme/crop’lama), renk, kontrast, ışık düzeltmeleri gibi basit müdahaleler abartılmamak koşuluyla yapılabilir. Jürinin takdiri esastır. Jüri ileri düzeyde müdahale olduğuna karar verirse, bu durum kural ihlali sayılır.

TÜGVA, fotoğrafın üzerinde düzenleme yapılmamış orijinal halini katılımcıdan isteyebilir.

Yarışma kapsamında katılımcıların gönderdiği ve değerlendirilmeye alınan fotoğrafların telif hakkı TÜGVA Bulancak’a aittir.

Ödüller

  1. 250 ₺ Hediye Çeki
  2. 175 ₺ Hediye Çeki
  3. 100 ₺ Hediye Çeki
  4. 4.5 ve kişilere sürpriz mansiyon ödülü verilecektir.

    Katılımın az olması durumunda (60 eser/fotoğraf ve altı) Juri ödüllerde revizyon yapma hakkına sahiptir.

Kentte Yaşam Fotoğraf Yarışması Ön Başvurusu için tıklayın

Kentte Yaşam Fotoğraf Yarışması Eser Başvurusu (Fotoğraf Gönderimi) için tıklayın