Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği pandemi sürecinde uzaktan eğitime destek amacıyla başlatmış olduğu Tablet Dağıtım Kampanyası kapsamında bugün belirlenen öğrencelere tablet dağıtımı gerçekleştirildi.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin ve yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile gerçekleştirilen Tablet Dağıtım Kampanyası 1. Etap’ına 50’ye yakın öğrenci ve veli katılım sağladı. 1-10 Ekim tarihleri arasında internet üzerinden başvuru alınan Tablet Dağıtım projesinde kurulan heyet ile ayrıntılı inceleme yapıldığını kaydeden TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Göktekin “200’e yakın başvuru yapıldı. Kurulan inceleme ve araştırma neticesinde ilk etapta 50 kadar tableti not ortalaması 70 üzerinde olan, evde en az 2 ve üzeri okuyan öğrenci bulunan dezavantajlı gençlerimize ulaştırma gayretinde bulunduk. Hayırseverlerimiz ve gençlerimiz arasında köprü görevi üstlendik. Bu projemizde bizlere desteklerini esirgemeyen tüm hayırsever vatandaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ederim. Gönül ister ki başvuru yapan tüm öğrencilerimize verelim ancak bu teknik açıdan mümkün değil, maalesef istemeden olsa elemek zorunda kaldık. Neyse ki bir kısım okullar açıldı, açılmaya devam edecek.” Dedi.

Göktekin “Yüz yüze eğitimin önemini bir kez daha anladık”

Yüz yüze eğitimin önemini anlatan Göktekin “Bir kez daha görmüş olduk ki okullarımız bizler için çok özel ve kıymetliymiş. Bir an öne okullarımız açılsa da gençlerimiz öğretmenlerine, yüz yüze eğitime kavuşsa. Rabbim tez zamanda bu süreci hep birlikte sağlık sıhhat içinde geçirmeyi nasip eylesin” dedi.