Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Eğitim Koordinatörlüğünün düzenlemiş olduğu Gençlik Söyleşileri kendi günü kendi saati olan Pazartesi akşamı 19:30’da TÜGVA’da başladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 32 adet Gençlik Söyleşisi düzenleyen TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliği çok sayıda kariyer sahibi ve ilim sahibi konuşmacı ile gençlerin milli ve manevi dünyalarına hitap etti. Yeni dönem de 33.’sünü gerçekleştirdikleri Gençlik Söyleşilerinin konuğu Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Dernek Başkanı Ahmet Murat Yücel oldu. “Pasif iyiden, Aktif iyiye” konulu söyleşi gerçekleştiren Yücel Kur’an-ı Kerim’de geçen “Kalk ve Uyar ” ayeti ile giriş yaparak bir gencin pasif iyi olarak hiç bir amacı olamayacağını belirtti. Yücel “Kalk ve uyar vurgusu pasiflikten aktifliğe geçiştir. Türkçemizde en fazla kirletilmiş iki kelime vardır bunlardan birincisi aşk, ikincisi muhabbettir. Davası olmayan bir gencin iddiası ve duası yoktur” gibi vurgularda bulundu.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcili Ubeydullah Göktekin “TÜGVA Bulancak Gençlik Söyleşileri her Pazartesi 19:30’da farklı kariyer sahibi konuk ve konuşmacılar ile devam edecek. Gençlerimizin ruh dünyalarına dokunacak, gönül iklimlerini kuşatacak konu ve konuklarla inşallah dolu dolu bir yıl hedefliyoruz. Bu bağlamda vakıf merkezimizde haftanın yedi günü her yaşa uygun faaliyet bulunmaktadır. Ahmet hocamızın dediği gibi “Pasif iyiden, aktif iyi” iyidir. Zira islam aktif iyi olmayı emrediyor. Tek başına evde namaz kılmamız, kişisel ibadetler hasenatlar yapmamız dinimizin emirleri için yetersizdir. Müslüman topluma, cemaate karşı salihat yapandır. Yani topluma karşı aktif iyi olandır” dedi.

Söyleşi sonunda gençlere interaktif bilgi yarışması yapılarak ikramlarda bulunuldu.