Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği 2020 yılı Ramazan ayında Bulancak’ta Ramazan Gıda Paketi çalışmasını başlattı. Koronavirüs  sebebi ile işsiz kalmış/evine maaş girmeyen aileler ve ihtiyaç sahibi aileler için gerçekleştirilen kampanya dün itibariyle Bulancak’ta dağıtıma başladı.

Göktekin “Biz bize yeteriz Türkiye’m”

Konu ile ilgili açıklama yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Biz bize yeteriz Türkiye’m sloganıyla hareket ettiğimiz bugünlerde Bulancak’ta bizde çam sakızı çoban armağanı paketler hazırlayarak çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları özenle hazırladığımız paketleri Ramazan’ın ilk haftasında ailelerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. Hazırladığımız gıda paketlerinin farkı olarak, o günkü iftarlık pide, süt ve zaman zaman taze tavuk koyuyoruz. Yine bazı paketlerimizin içerisine koyduğumuz bir aylık ekmek markası koyarak vatandaşlarımızın sofrasına her akşam ekmek göndermiş oluyoruz.” Dedi.

“Katkılarınız, taze pide, taze et-tavuk olarak sofralarda”

Ramazan boyunca 150 kadar aileye ulaşmayı hedeflediklerini bildiren Göktekin “Bizlere katkı sağlamak, iftar sofraları ile paylaşmanın verdiği mutluluğu yaşamayı isteyen hayırsever vatandaşlarımızın bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz. Sizlerin yaptığı katkılar, taze sıcak pide, taze et-tavuk olarak sıcağı sıcağına sofralara gidiyor. Bu konuda TÜGVA teşkilatları olarak gençlerimiz adeta Bulancak sokaklarında karınca gibi çalışıyor.” Dedi.