Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği’de dünya genelini etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma ve faaliyetlerini dijitale taşıdı. Bir çok kurum  ve sivil toplum kuruluşu gibi sosyal medya ve dijital kanallar üzerinden gerçekleştirdiği etkinliklerle çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 

Son olarak gençliğin evde kaldığı karantina günlerini yazı ve resimle anlatmasını isteyen TÜGVA Bulancak Temsilciliği “Hayatı Evine Nasıl Sığdırdın” başlığı ile Lise öğrencileri için Kompozisyon Yarışması, Ortaokul Öğrencileri için Resim Yarışması duyurusuna çıktı.

Konu ile ilgili açıklama yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Dünyayı adeta esareti altına alan, tüm insanlığı evlere kapatan Koronavirüs’ü, evlerde geçen karantina günlerini ve en çok özlediklerini anlatmalarını istedik. Allah’ın izniyle bugünler gelip geçecek, belki de hiç yaşamamış gibi olacağız. Hani büyüklerimizin dediği “Söz uçar yazı kalır” sözünü hatırlayacak olursak bugünleri yazdırmak, biraz daha küçük kardeşlerimiz için resmetmelerini istedik. Genç kardeşlerimiz yazdıklarını ve çizdiklerini 0 542 491 26 93 nolu telefondan bize göndermeleri yeterli olacak. Değerlendirme ekibimizle değerlendirerek küçük bir de ödüllendirme yapacağız. Bu vesile ile bütün gençlerimizi bugünleri yazmaya, yazamıyorlarsa çizmeye davet ediyoruz.” dedi. 

Yarışma Detayları için tıklayınız