Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Korona virüs günlerinde evlerde kalan gençler içi başlatmış olduğu Hayatı Evine Nasıl Sığdırdın temalı Resim ve Kompozisyon Yarışması  Nisan ayı sonu itibariyle tamamlandı. Onlarca gencin katıldığı gençler resim ve kompozisyon yarışmasına oluşturulan jüri kapsamlı bir değerlendirme yaparak sonucu belirledi.

Hayatı Evine Nasıl Sığdırdın temalı Resim Yarışmasında;

Bulancak İstiklal Ortaokulu Öğrenci Yasir YAVUZ birinci,

Aydındere Ortaokulu Öğrencisi Sude Nur KARAHASAN ikinci,

Giresun Güre Ortaokulu öğrencisi Ahmet Aziz DALLI üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı.

Hayatı Evine Nasıl Sığdırdın temalı Kompozisyon Yarışmasında

Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencisi Ersan KILIÇARSLAN birinci,

Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Umutcan KARAHASAN ikinci,

Bulancak Lokman Hekim MTAL öğrencisi İrem KOÇ üçüncü oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında devletimizin Evde Kal, Hayat Eve Sığar çağrısıyla evde kaldığımız bugünlerde gençlerimizle etkileşimi kesmedik ve Nisan ayı başında. Hayatı Evine Nasıl Sığdırdın temalı Resim ve Kompozisyon yarışması duyurusuna çıkmıştık. Geçtiğimiz bir aylı süre zarfından gelen onlarca başvuru içerisinden değerlendirme yaparak sonuçları belirledik ve resmi sayfalarımızda paylaştık. Bu süre zarfından yarışmalarımıza eser gönderen her bir kardeşimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Çok güzel resim ve yazılar aldık, bunları bugünler geçince vakıf merkezimizde yayınlayacağız inşallah. ”

Göktekin “Ödüllerini evlere götüreceğiz”

Yarışmanın sonucunda dereceye giren gençlerin ödüllerini evlerine teslim edeceğini söyleyen Göktekin “Taahhüt ettiğimiz ödülleri zarf içerisinde evlerinde ziyaret ederek kapıdan teslim edeceğiz inşallah. Bununla birlikte sosyal medya sayfalarımızda ödüllü kitap çekilişleri, interaktif yarışmalar, ev söyleşileri ile gençlerimizle uzaktan gönül teması içerisinde olmaya devam edeceğiz.