Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)Bulancak İlçe Temsilciliği Lise Koordinatörlüğü olarak düzenlenen GençlikSöyleşileri programının 41. ‘si Pazartesi akşamı Hedef Koyma ve Motivasyon konusu ile gerçekleştirildi.

Lise Koordinatörlüğü tarafındanhaftalık düzenlenen program ilk günkü ilgi ve yoğunluğu ile devam ediyor. Pazartesiakşamı TÜGVA Bulancak’ta düzenlenen programın konuğu olan Psikolojik ve Rehberlik Danışman Turgut Kılıçarslan Hedef Koyma ve Motivasyon konulu söyleşigerçekleştirdi. Söyleşide bir gencin başarılı olması için üç şeye inanmasıgerektiğini ifade eden Kılıçarslan “Birincisi İnançtır, yapacağına inanmaktır.İkincisi Hedef koymaktır ve üçüncüsü çalışmaktır. İnanç ve hedef olmadançalışmak yetmez. Hayatımızın her alanında bu üç konuyu dikkate alır vehayatımıza uygularsak başarı da, cennette bizim olur.” Dedi.

Program sonrasında konuşan TÜGVABulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, konuşmacı konuğa teşekkür ederek sözlerine “Bu hafta 41.’sini gerçekleştirdiğimiz Gençlik Söyleşilerimize katılan tüm gençlerimizi yürekten kutluyorum. Ben inanıyorum ki burada bulunan gençlik başarılı olmaya inanmış gençlerdir. Allah’ın izni ile bizde hedefkoymalarına yardımcı olursak, çalışmak kendiliğinden gelişir. Bu akşam bu söyleşiden alınan en önemli mesaj ‘Hedefinden cennet olmayanın, cennet rüyası bile olamaz’olmalı. Önce inanmalı, hedef koymalı ve gayretle çalışmalıyız.” Dedi.