Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği ve Bulancak Âb-ı Hayat Derneği ortaklığında Bulancak’ta Mescid-i Aksa Güvenlik Amiri Ebu Kuteybe ve Mihmandar Mehmet Esmer’in konuşma yaptığı konferans ve fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü

17 Ekim Çarşamba günü Bulancak İmam Hatip Ortaokulu yeni binasında “Kudüs’ün dünü ve bugünü” konulu konferans gerçekleştirilen program Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Başkanı Ahmet Murat Yücel ve TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin kısa selamlama konuşmaları gerçekleştirdi.

Ebu Kuteybe’e konuşmalarında “Mescid-i Aksa’yı niye seviyoruz? Vahyin indiği yer, Semaya açılan kapı, Semaya en yakın kapı, Bütün Nebilerin secde ettiği yer, Mescid-i Aksa’nın her karesinde meleklerin izleri var, Mescid-i Aksa’nın her karesinde sahabenin gözyaşları var, Son zaman hadiseleri Mescid-i Aksa’da vuku bulacak. Bir anne ve üç evladı varsa bu anne üç evladına da eşit sevgi verir. Ancak birisi hastalanırsa, hapse düşerse, gurbette olursa annenin sevgisi o bir kişiye kayar. Kabe’yi seviyoruz; Mescidi Nebevi’yi seviyoruz. Fakat sevgimiz Mescidi Aksa’ya kaymaktadır. Ta ki Mescid-i Aksa fetholunana dek. Mescid-i Aksa şimdi hastadır. Sevgimiz, ihtiyacıdır. Gelecek fetih ile bu bölgedeki zulümler son bulacaktır.” Başlıklarına değindi.

Gecenin sonunda Âb-ı Hayat Kurucu Başkanı Sinan Aydın tarafından katılımcı konuklara hediye paketi takdim edildi. Program sonunda Mescid-i Aksa Güvenlik Amiri Ebu Kuteybe ve Mihmandar Mehmet Esmer’in de katılımıyla TÜGVA Bulancak Vakıf binasına geçilerek katılımcılara çay ve meyve ikramı yapıldı.