Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Ramazan ayı öncesinde Ramazan Gıda Paketi çalışmalarına başladı. Üç yıldır her Ramazan ayında gerçekleştirilen Ramazan Ayı Gıda Paketi kampanyası ile vatandaşlarımızdan alınacak bağışlar, korona günlerinde ihtiyaç sahibi öğrenci ve vatandaşlara gıda paketi ve ekmek markası olarak dağıtılacak.

Göktekin “Gençlerimizde paylaşma duygusunu geliştireceğiz”

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin tarafından yapılan açıklamada “Malum virüsün bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı çepeçevre sardığı, bizleri evlere tıktığı günlerdeyiz. Bu zor günlerin gölgesinde Ramazan’a ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Ramazana kavuşmanın sevincini yaşarken her Ramazan olduğu gibi koronadan dolayı işsiz kalmış, ücret alamayan, ihtiyaç sahibi ailelerimize kısmen can suyu olmak istedik. TÜGVA Gençliği olarak gençlere paylaşma duygusunu kazandırma, zor günlerde birbirimize sahip çıkma anlamında gençlerimizle böyle bir çalışma izleyeceğiz inşallah. Gençlerimizle aramızda toplayacağımız cüzi katkılarla gençlerimizle birlikte gıda paketlerini hazırlayacak ve yine gençlerimizle birlikte ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştıracağız. Merhamet ayı olan Ramazan ayını en güzel şekilde değerlendirerek gençlerimize şefkat, merhamet ve paylaşma duygularını kazandıracağız. Bugünden itibaren gruplar halinde pandemi kurallarına uyarak çalışmamızı başlatacağız inşallah.’’

Göktekin “Ekmek Markası ile sofralara ekmek oluyoruz”

Yine Gıda Paketi Kampanyasına ek olarak ‘’Sen Kardeşin Ekmek ol, Kardeşin Sana Dua Olsun’’ sloganı ile ekmek markası çalışması başlattıklarını söyleyen Göktekin “Bizler dağıttığımız Gıda Paketlerine ek olarak altmış adet ekmek markasını da kapalı zarfla ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaştırarak vatandaşımızın Ramazan süresince her gün anlaşmalı fırınlardan ücretsiz ekmek almalarını sağlıyoruz. Katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımız 0531 921 95 70 numaralı cep telefonuna ulaşarak bağışlarını yapabileceklerdir. Ben şimdiden tüm hemşerilerimizin ve gençlerimizin Mübarek Ramazan aylarını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.” Dedi.

Ramazan Gıda Paketi Yardımlarınız için:

Türkiye Gençlik Vakfı – GİRESUN BAĞIŞ IBAN: TR75 0020 3000 0269 6175 0000 56

NOT: Açıklamaya “TÜGVA Bulancak Ramazan Bağışı” yazarak dekontu ya da dekontun ekran görüntüsünü 0531 921 95 70 ile paylaşmanızı rica ederiz.