Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Lise koordinatörlüğü ara tatilde gençlere iki günlük yatılı kamp gerçekleştirdi. Gençlere sürekli yenilikçi projeler üreten TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliği Ara tatil dolayısıyla gençlere keyifli zaman geçirebilecekleri bir ortam hazırlayarak 1. Lise Kampını gerçekleştirdi.

22-23 Kasım Cuma-Cumartesi günleri Vakıf Merkezinde yatılı kamp gerçekleştiren TÜGVA, Bulancak’ta lise okuyan 14 genç için dolu dolu bir program hazırladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kamp TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin’in açılış konuşmaları ve kamp hakkında bilgi vermesi ile başladı. Göktekin “Böyle gençlik kampları ile büyüyen nesiller olarak bizlerde gençlerimize böyle ortamlar hazırlamayı düşündük ‘Vakıfta bir gece’ sloganı ile gençlerimizi hayatları boyunca sıra dışı güzel bir gün geçirdi. Gençlerimizin dünyalarında iz bırakmak için bu ortamları önemsiyoruz. Bu kampla 1. Lise kampımızı gerçekleştirmiş olduk. Bunu yılda en az 3-4 kez farklı mekanlarda daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” Dedi.

2 gün boyunca kampta TÜGVA Bulancak YİK üyesi Seyfi Göktekin tarafından Müslüman Gencin Temel Stratejileri ve Temel Esaslar, Yine İlahiyatçı Orhan Erdemir tarafından Adab-ı Muaşeret ve TÜGVA Bulancak YİK Üyesi Zafer Turan tarafından İlmihal içerikli bir eğitim programı gerçekleştirildi.

Kamp aralarında gençlerle grup oyunları oynanmasının yanı sıra çiğ köfte, meyve ve kahvaltı gibi öğünler ikram edildi. Kamp sonunda kamp ile ilgili gençlere interaktif bilgi yarışması Kahoot gerçekleştirildi.