Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Ramazan’da saha etkinliklerine aralıksız devam ediyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayı içerisinde sahada bir çok etkinlik düzenleyen TÜGVA Bulancak temsilciliği gençlerle paylaşmak duygusunu tüm şehre yaşatıyor.

TÜGVA Bulancak Temsilciliği tarafından rahmet, merhamet ve paylaşma ayı olan Ramazanda gerçekleştirdikleri Gıda Paketi Dağıtımı, Ekmek Fişi dağıtımı, sokak hayvanları maması dağıtımı ve Kan Bağışı kampanyası ile bir çok alanda paylaşma vurgusu yaptıklarını ifade eden TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Bizler TÜGVA Bulancak olarak mübarek Ramazan ayını en güzel şekilde geçirenlerden olmak istedik. Madem ki bu ay, rahmet, merhamet ve paylaşma ayı. Bizde gençliğimizle bu üçlü duyguyu en güzel şekilde yaşayalım ve yaşatalım istedik.” Dedi

Göktekin “Gençlerimizle paylaşmayı, paylaşıyoruz”

Göktekin “Ramazan ayı içerisinde gençlerimizle birlikte hazırladığımız Gıda paketlerini Ramazanın ilk on gününde 100’ün üzerinde ihtiyaç sahibi aileye ulaştırmanın yanında 50’nin üzerinde aileye de 60’ar adet ekmek fişi ulaştırdık. Bunun yanında yine sokak hayvanları için 50 kg’dan fazla mama dağıtımı gerçekleştirdik. Son olarak da Türk Kızılay’ının çağrısı üzere gençlerimizle iftar sonrası organize olarak toplu kan bağışında bulunduk. Bu faaliyetlerimizin her birinde merhamet ve paylaşmak vardır. Bizler ekmeğimizi kardeşlerimizle, yemeğimizi sokak hayvanları ile, kanımızı hastane köşelerinde şifa bekleyen kardeşlerimizle paylaşmayı bir sorumluluk olarak bildik. Bizler paylaştıkça büyüyor, paylaştıkça vicdanlarımız huzur buluyor. Rabbim bu vesile ile bizleri çifte bayramlara ulaştırsın. Hastane köşelerinde dua bekleyen tüm hastalarımıza şifa versin inşallah.” Dedi.