Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise ve Ortaokul Koordinatörlükleri tarafından hafta sonları TÜGVA Bulancak vakıf binasında düzenlenen Vakıf Okulu ve Aksiyon Genç programları ile ortaokul ve liseli gençlerin uğrak yeri haline geldi.


Açıldığı günden beri faaliyetlerine bir yenisini ekleyen TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliği hafta sonları arı gibi çalışmaya devam ediyor. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin uğrak yeri olan TÜGVA, gençlerin keyifli zaman geçirdikleri, değerler eğitimi aldığı bir merkez haline geldi. Bulancak’ta bulunan hemen her okuldan öğrencilerin mekan tuttuğu TÜGVA Bulancak ilçe binası gençleri ücretsiz internet, PES oyunları, sıcak çay ve ikram imkanı sunuyor. TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı açıklamada “Vakfımız hafta içi olduğu gibi hafta sonları da gençlerimizin uğrak yeri oldu. Her hafta sonu 200’den fazla gencin zaman geçirdiği vakfımızda Cumartesi günleri Lise öğrencileri, Pazar günleri ise Ortaokul öğrencileri zaman geçiriyor. Bir kez daha vakfımızı tercih eden gençlerimize teşekkür ediyor, yeni gençlere ulaşmak noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”


Göktekin “Manaya sevdalı bir gençlik için çalışıyoruz”

“Bizler bugün maddeye değil, manaya sevdalı bir nesil, bir gençlik için çalışıyoruz. Bugün okullarımızda ve diğer eğitim mekanlarında zaten kapsamlı bir madde eğitimi yapılıyor. Bu noktada biz sivil toplum kuruluşlarına ciddi görevler düşüyor.” dedi.