Türkiye Gençlik Vakfı  (TÜGVA)  Bulancak Temsilciliği İlçe Binası ve Gençlik Kıraathanesi, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet’in katılımıyla 14 Kasım’da düzenlenen törenle hizmete açıldı.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin ve İl Temsilcisi Muhammet Anıl Kaya’nın kısa selamlama konuşmaları ile başlayan program Belediye Başkanı Recep Yakar ve Kaymakam Hamdi Üncü’nün konuşması ile devam etti.

Açılış öncesi konuşmalarını gerçekleştiren TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet “Türkiye Gençlik Vakfı olarak 81 ilde, 404 ilçede yurtlarımız her an artıyor. Bazen böyle konuşma anımızda bile ilçe atamalarımız gerçekleşiyor. 404 ilçede ilkokulundan liseye, üniversiteye kadar 10-35 yaşı arasındaki gençlerimizin her ihtiyacı için eğitiminden kültürüne bütün faaliyetlerde onların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Yurtlarımızın sayısını da bu sene 58’e çıkarttık. Yurt kapasitemiz 7 bin 500’e ulaştı ve Türkiye’nin en yüksek doluluk oranını yakalayan vakıflardan birisi olduk. Yüzde 93 doluluk oranıyla da şu anda yurtlarımız hizmet veriyor.” dedi.

Konuşmaların ardından törene katılan TÜGVA İl Temsilcisi İsmail Emanet ve protokol üyeleri birlikte açılış kurdelesini keserek TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliğini ve Gençlik Kıraathanesini hizmete açtılar. Açılışın ardından İlçe Temsilciliği ve Gençlik Kıraathanesi ziyaret edildi.

Yaklaşık 1.5 yıldır ilçe gençlerine hizmet veren ve birçok etkinlik ve projeye imza atan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliği; Yönetim ve Toplantı Odası, Kütüphane, Araştırma ve Oyun Odası, Mescit ve Söyleşi Salonu ile Gençlik Kıraathanesi gibi bölümleriyle Bulancak Gençliğine hizmet vermeye devam edecek.

Açılış sonunda TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin ve Belediye Başkanı Recep Yakar TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet’e hediye paketi takdim ettiler. TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Belediye Başkanı Recep Yakar’a makamda Kur’an-ı Kerim ve Tügva rahlesi hediye etti.

Bulancak Cumhuriyet meydanında düzenlenen törene; TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Giresun Vali Yardımcısı Metin Maytalman, Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Anıl Kaya, Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, ilçe protokolü ve misafirler katıldılar.