Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Kış Okulu programı sona erdi.

TÜGVA Bulancak Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından 21 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında vakıf binasında düzenlenen Kış Okulunda ortaokullu öğrenciler keyifli vakit geçirdiler. İki haftalık yarıyıl tatilinde hafta içi her gün vakıfa gelen gençler Kur’an-ı Kerim, Ezber ve İlmihal gibi derslerin yanı sıra masa tenisi, langırt, PES ve birçok sosyal ve kültürel etkinliklerde bire araya gelerek etkileşimli ve keyifli bir tatil geçirdiler.

Göktekin “Bu sene 2 farklı bölgede Yaz Okulu yapacağız”

Kış Okulu kapanış programında konuşan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı konuşmada “Hamd olsun bu sene de Kış Okulumuzu tamamladık. Açılmasına geç karar verdik ancak gönüllü eğitmen kadromuzla keyifli ve verimli bir dönem geçirdik. Çocuklarımızla vakit geçirmek bizlere heyecan veriyor ve gençliğimiz ve geleceğimiz adına ümit var oluyoruz. Buradan bir müjdeyi daha Bulancak halkımızla paylaşmak istiyorum. İnşallah bu sene açacağımız Yaz Okulunu Bulancak’ın iki farklı noktasına açacağız. Böylelikle kontenjan sorunumuz olmayacaktır.” Dedi.

1 Şubat Cuma günü vakıf merkezinde gerçekleştirilen Kış Okulu Kapanış programında TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin tarafından katılımcı öğrencilere Kış Okulu Mezuniyet Sertifikası ve gönüllü öğretmenlere Başarı Sertifikaları takdim edildi.