Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Yaz Okulları 500 öğrenci ile 5 Temmuz Pazartesi günü yoğun bir katılım ve coşkuyla açıldı.

TÜGVA Bulancak tarafından bu sene altı farklı okulda gerçekleştirilecek yaz okuluna 500 öğrenci başvuru yaptı. Güzelyalı İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Bahçelievler Anadolu Lisesi,   Lokman Hekim MTAL, Fen Lisesi ve Yunus Emre İlkokulu  binasında yapılacak TÜGVA Yaz Okullarının açılışı Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Salonunda gerçekleştirildi.

Göktekin “Bölgede farkımızı ortaya koyacağız.”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin’in açılış konuşmaları ile devam etti. Göktekin, öncelikle kendilerini tercih eden velilere teşekkür ederek, “TÜGVA olarak Bulancak’ta iki yılda 1000’i aşkın faaliyet yapmanın, binlerce gence ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2018’de 150, 2019’da 350 öğrencimizle öğrencimizle yaz okulumuzu gerçekleştirdik. Bu sene yine kendi rekorumuzu kırarak altı okulda 500’den fazla öğrencimiz ile huzurlarınızdayız. TÜGVA Dinamik  ve genç kadromuzla, 12-14 kişilik sınıflarımızla, her sınıfa giren en az 4 öğretmen ile farkımızı Bulancak’ta ortaya koyacağız. Bulancak halkı yaptığımız her çalışmaya çok ciddi katkı veriyor, bizde Bulancakımıza layık projeler üretmeye geliştirmeye devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu süreçte bizlere destek veren kurumları, 52 kişilik Yaz Okulu idare, öğretmen ve destek ekibime, değerli öğrencilerimize ve siz velilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.

Göktekin “Akıllı Yaz Okulları Sistemi ile tamamen şeffaf”

Göktekin “Yaz Okullarımızda okullar arası senkronizasyonu sağlayacak sistem, öğrenciler için oluşturulmuş barkod sistemi ve dijital yoklama ile velilerimiz öğrencilerimizi evlerinden derse girip girmediklerini, hangi sureleri ezberleyip ezberlemediklerini yakından takip edebilecek.” Dedi.

Program önceki dönem Yaz Okulu sinevizyonu ve bilgilendirme sunumunun ardından yapılan seviye sınıflandırması ile sona erdi.