Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Yaz Okulları 17 Haziran Pazartesi günü yoğun bir katılım ve coşkuyla açıldı.

TÜGVA Bulancak tarafından Lokman Hekim MTAL binasında ve Güzelyalı Ortaokulu binasında yapılacak TÜGVA Yaz Okullarının açılışı Bulancak BATEM Salonunda gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN’in açılış konuşmaları ile devam etti. Göktekin, öncelikle kendilerini tercih eden velilere teşekkür ederek “TÜGVA olarak Bulancak’ta iki yılda 400’e aşkın faaliyet yapmanın, binlerce gence ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen yıl yıl 150’e yakın öğrencimizle yaz okulumuzu gerçekleştirdik. Bu sene kendi rekorumuzu kırarak iki okulda 200’e yakın öğrencimiz ile huzurlarınızdayız. Ve son günlerde yeni bir kararla üçüncü Yaz Okulumuz olan İstiklal Yaz Okulumuzun açılış çalışmalarını hızlandırdık ve kayıtlarımız devam ediyor. Rabbim nasip ederse 24 Haziran’da İstiklal Yaz Okulumuzun açılışını gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bu süreçte bizlere destek veren kurumları, Yaz Okulu ekibimi, değerli öğrencilerimize ve siz velilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.

Program önceki dönem Yaz Okulu sinevizyonu ve TÜGVA Bulancak Yaz Okulu Sorumlu Müdürü Derya Nesil’in bilgilendirmesinin ardında yapılan seviye sınıflandırması ile sona erdi.