TÜGVA Bulancak’tan Yenilmez Konferansı ve Ödül Töreni

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Eğitim Koordinatörlüğü tarafından Cuma akşamı Bulancak’ta dizi, sinema ve tiyatro sanatçısı Usta oyuncu Ahmet Yenilmez’in katılımı ile “Dün, bugünü hazırladı, bugün yarını hazırlayacak” konulu konferans ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Bulancak Belediyesi öncülüğünde Türkiye Gençlik Vakfı Bulancak Temsilciliği tarafından Bulancak İmam Hatip ortaokulu yeni binasında gerçekleştirilen konferans İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.  Vakıf çalışmaları hakkında kısa bir açılış konuşması yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Yaklaşık 10 ay önce Bulancak’ta faaliyet gösteren vakfımız bu sürede 400’den fazla üye, 200’den fazla etkinlik ve 2000’e yakın gence ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı dolayısıyla mevcut faaliyetlerimize ara veriyor” dedi.

Sultan 2. Abdülhamid Han hakkında önemli noktalara değinen Yenilmez “Dünyanın ilk hayvan hastanesi bu topraklarda açılıyor. 916 okul açıyor, 74 tanesi kız okulu, sene 1903. Şimdi bu açıdan baktığınız zaman, tahta geldiği dönemde ise okuma yazma bilen, devlette çalıştıracak memur bulamıyor ve en önemlisi 300 milyon altın borç devralıyor. Hiçbir şey üretemiyorsunuz, Batı sanayi devrimini geçirmiş, üretiyor ve siz çivi bile üretemiyorsunuz. Şimdi bu ustalık değil de nedir?” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Yenilmez, “Bir insan düşünün, dünyanın ilk uzaktan kumandalı suikastı bu insana yapılmış olsun, bu insanın (suikastçinin) hakkında verilen idam cezasını affetsin ve bu suikastı yapan kişinin cebine 500 altın koysun, Belçika’ya yollasın. Biliyorsunuz Belçikalı biri bu (suikastçi) ve bunu ajan olarak kullansın. İşte bu ustalık değil de ne?” değerlendirmesinde bulundu.

Konferans sonrasında Bulancak’ta Liseler arası yapılan “Bana Kudüs’ü Anlat” temalı Kompozisyon Yarışması ödül töreni yapıldı. Yarışmada üçüncü olan Bulancak Anadolu İHL öğrencisi Tolgahan Kahveci’ye tablet ödülünü BİMDER Başkanı Yüksel Yıldız verdi, Yarışmada ikinci olan Bulancak Anadolu Kız İHL Öğrencisi Züleyha OK’a bisiklet ödülünü Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Başkanı Ahmet Murat YÜCEL verdi, yine son olarak yarışmada birinci olan Bulancak Fen Lisesi öğrencisi Esra Bay dizüstü bilgisayar ödülünü Bulancak Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut’tan aldı.

Program sonunda Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Orhan GÜNGÖR, konuşmacı usta oyuncu Ahmet Yenilmez’e küçük bir hediye paketi takdim etti.