Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle Bulancak’ta bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Eğitim Koordinatörlüğü tarafından 20 Kasım Salı günü Bulancak’ta gençlere ve halka “Peygamber Efendimiz (SAV) deyince aklınıza ne geliyor?” sorusu yöneltildi.

TÜGVA gençliği tarafından Bulancak’ın en hareketli günlerinden olan Salı günü salı pazarında ve Bulancak Cumhuriyet Meydanında bulunan insanlarla kamera ve mikrofon aracılığıyla röportajlar gerçekleştirildi. Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle amaçları şehirde yaşayan insanlara Hz Peygamber’i anlatmak, hatırlatmak olduğunu ifade eden TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Amacımız Mevlid-i Nebi Haftasında insanların gündemine Peygamber Efendimizi almak, O’nun adı anıldığını gönüllere, akıllara neler geldiğini hissetmek ve hissetirmektir. Bizim için dünyanın en önemli rol modeli olan Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) ‘i konuşmak, O’nun hakkında konuşturmak huzur verici. TÜGVA gençliği olarak da meydanlara inerek meydanlarda ve liselerimizde Peygamber Efendimizi sorduk. Çok güzel, anlamlı cevaplar aldık, Ama yine Peygamberimizi maalesef çok az tanıyoruz” dedi.
Çekilen röportajların vakfın Medya İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenerek vakfın resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılacağı öğrenildi.