Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü organizasyonu ile Bulancak’ta lise okuyan TÜGVA’lı gençler 6 Ocak’ta Kars Sarıkamış’ta düzenlenen Sarıkamış Şehitleri anma etkinliğine katıldı.

 104. Yıldönümü münasebetiyle Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi Sarıkamış Allah-u Ekber dağlarında şehitlerine yürüdü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 15 derece olmasına karşın yürüyüşe Türkiye’nin dört tarafından Sarıkamış’a akın eden yaklaşık 40 bin kişi etkinliğe katıldı.

Bulancak’tan da katılan bir otobüs genç Cumartesi akşamı 21:00’de TÜGVA Bulancak vakıf binasında toplanarak Sarıkamış hakkında ön bilgi alan gençler daha sonra Bulancak Cumhuriyet meydanında otobüsle Sarıkamış’a hareket etti. Bulancak Gençler Dedeleri ile Buluşuyor Sloganı ile hareket eden gençler Pazar günü dedeleri için 10 km’ye yakın yol yürüdüler.

Vakıf merkezinde Sarıkamış’a gidecek gençleri uğurlayan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “TÜGVA olarak her zaman gençliği milli ve manevi değerlerinin kazandırılmasına yönelik bu ve benzeri çalışmaları öğreniyoruz. Yerinde yaşamanın, hissetmenin önemini biliyoruz. Geçen yıl ve önceki yıllarda da TÜGVA olarak gittiğimiz Sarıkamış’a bu sene de gitmek istediğimizde sağolsun büyüklerimiz bizlere gerekli desteği sağladılar. Bu ziyaretin organizasyonunda emeği geçen Giresun İl Özel İdaremize, yine ekonomik katkı yapan Bulancak Şoförler ve Otomobilciler Odası ve başkanı Mustafa Aydın’a, Bulancak Ziraat Odamıza ve Başkanı Sadullah Aydın’a, Bulancak Ab-ı Hayat Derneğimize ve Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğümüze buradan teşekkürlerimi iletirim.

Gençlik için çalışan Türkiye’nin en büyük gençlik vakfı TÜGVA’mıza katkınız, bu milletin geleceğine yaptığınız katkıdır. Sizlerin destekleri bizlere bu yolda güç ve cesaret veriyor.” Dedi.