Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Bulancak’ta üç farklı okulda 400’ye yakın öğrenciye düzenlediği Ortaokul Yaz Okulu kapsamında sosyal ve kültürel etkinliklerine aralıksız devam ediyor.

Göktekin “İyilikte yarışan bir nesil arzuluyoruz”

TÜGVA Bulancak Yaz Okulu etkinlikleri kapsamında çocuklara iyilik farkındalığı oluşturmaya yönelik İyiliğe İz Bırak Projesi geliştirildi. Sınıflara yerleştirilen İyilik Kumbaraları ile çocukların iyilikleri takip edilecek ve Yaz Okulu sonunda en fazla, en farklı iyilik yapan öğrencilere ödüllendirme yapılacak. TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı açıklamada “TÜGVA olarak Bulancak’ta İyiliğe İz bırakmak istiyoruz. TÜGVA’nın iyilik neferleri olan gençlerimiz projelerini üretmeye, çocuklarımızda iyilik izleri bırakmaya iddialıyız. Bu noktada sınıflara yerleştirdiğimiz iyilik kumbaraları ile çocuklarımız iyilik biriktirecek ve aslında iyiliğin ne kadar özel ve vicdani olarak huzur verdiğini hissedecektir. Bizler millet olarak aslında damarlarında paylaşmak, merhamet ve iyilik olan bir toplumuz. İyiliğe İz Bırak Projesi ile çocuklarımız üzerinde iyi bir iz bırakacak, merhamet, şefkat ve iyilik dolu gönüller inşa etmeye katkı sağlayacağız” dedi.

TÜGVA Bulancak Yaz Okullarına kayıtlı öğrenciler 24 Temmuz’a kadar sürecek Yaz Okulunda bu projeye katılabilecek ve iyilik kumbaralarını doldurmak için birbirleri ile kıyasıya iyilikte yarışacaktır.