Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Eğitim ve Kültür etkinlikleri kapsamında konferans ve tiyatro programlarına devam ediyor.

Bulancak Belediyesi öncülüğünde TÜGVA Bulancak’ın 19 Şubat Çarşamba günü Bulancak’ta gerçekleştirdiği Tiyatro oyunu Bulancak halkı yoğun ilgi gösterdi. İki seansta yapılan tiyatronun gündüz seansına Bulancak’ta lisede okuyan öğrenciler katıldı akşam seansını ise Bulancak halkı katıldı. Her iki seansının açılış konuşmasında konuşan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “TÜGVA Bulancak olarak Bulancak’ta başta gençlerimiz olmak üzere halkımıza yönelik kültürel ve sanatsal programlar yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamında Bulancak Belediyemize ve Bulancak Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’a böyle önemli ve manidar programlara katkılarından dolayı teşekkür ederim. Ahmet Yenilmez ağabeyimiz hem bizim için hem ülkemiz için büyük bir değerdir, kendilerini Mehmet Akif tiyatrosu ile 2019’da yine aynı salonda ağırlamıştık, bugün de 2. Abdulhamid’i anlatacak bizlere. Ben vakfım ve belediyemiz adına kendilerine hoş geldin diyorum”

Açış konuşmasının ardından Yenilmez Sanat Merkezi’nin hazırlayıp oynadığı “Sultan 2. Abdulhamid Han – Usta” konulu tiyatro oyunu sergilendi. Sultan Abdulhamid Han’ın son zamanlarının anlatıldığı oyunda duygu dolu anlar yaşandı. Vatandaşların yoğun ilgisi ve katılımı salona sığmadı. Program sonrasında Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, Oyuncu-Yönetmen Ahmet Yenilmez ve ekibine hediye takdiminde bulunarak hatıra fotoğrafı çektiler.

Tiyatro öncesinde Oyuncu-Yönetmen Ahmet Yenilmez, TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliğine ziyarette bulunarak vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

TÜGVA Bulancak, Ocak ayında Dijital Çağda Sosyal Medya ve Aile konulu Said Ercan konferansı gerçekleştirmişti.