Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Bulancak’ta yürüttüğü Yaz okulları kapsamında etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor.

TÜGVA Bulancak tarafında üç okulda gerçekleştirilen Yaz Kuran Kursları öğleden sonra öğrenciler için eğlence merkezine dönüyor adeta. Salı günü Lokman Hekim ve Güzelyalı Yaz okulları bahçesinde buluşan gençler ata sporumuz olan Okçuluk ile tanıştı. Bir süre okçuluk tanıtımını dinleyen gençler heyecanla hedefleri vurmayı bekledi. Kısa sürede okçuluk sporu hakkında bilgi edinen ortaokullu gençler sırasıyla çektikleri yaylarla hedefleri vurdu.

Göktekin “TÜGVA ile yaz bir başka güzel”

Yaz Okulu çalışmalarından çocukların büyük bir keyif aldığını belirten TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Çocuklarımızı hem zihinlerini, hem bedenlerini geliştiren projeleri Yaz Okullarımızda uygulamaya devam ediyoruz. Yaz Okullarımızda beşinci haftayı geride bıraktık. Tüm okullarımızda 30’dan fazla etkinlik gerçekleştirdik. Bununla birlikte 85 kadar öğrencimiz ilk kez TÜGVA Yaz Okullarında Kur’an-ı Kerim’i öğrendiler. Bizler çocuklarımız eğlendirirken kısıtlı olan zamanda eğitimlerini ihmal etmiyoruz. Bu kapsamda inşallah önümüzdeki hafta yapacağımız Bisiklet Turu ile Kapanış Programımızı gerçekleştireceğiz.” dedi.