Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak Temsilciliği, TÜGVA Giresun İl Temsilciliği öncülüğünde ile Bulancak’ta lise okuyan TÜGVA’lı genç ve hanımlar ile 4-5 Ocak’ta Kars Sarıkamış’ta düzenlenen Sarıkamış Şehitleri anma etkinliğine katıldı.

Yıldönümü münasebetiyle Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi Sarıkamış Allah-u Ekber dağlarında şehitlerine yürüdü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derece olmasına karşın yürüyüşe Türkiye’nin dört tarafından Sarıkamış’a akın eden on binlerce kişi etkinliğe katıldı.

Bulancak’tan da katılan üç araç ile gençler Cumartesi akşamı 20:00’de TÜGVA Bulancak vakıf binasında toplanarak Sarıkamış hakkında ön bilgi alan gençler daha sonra Bulancak Cumhuriyet meydanında otobüsle Sarıkamış’a hareket etti. Bulancak “Asımın nesli, Asrın Yürüyüşünde” sloganı ile hareket eden gençler Pazar günü dedeleri için 10 km’ye yakın yol yürüdüler.

Vakıf merkezinde Sarıkamış’a gidecek gençlerle buluşan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “TÜGVA olarak her zaman gençliği milli ve manevi değerlerinin kazandırılmasına yönelik bu ve benzeri çalışmaları öğreniyoruz. Yerinde yaşamanın, hissetmenin önemini biliyoruz. Geçen yıl ve önceki yıllarda da TÜGVA olarak gittiğimiz Sarıkamış’a bu sene de gitmek istediğimizde sağ olsun büyüklerimiz bizlere gerekli desteği sağladılar. Bu ziyaretin organizasyonunda emeği geçen başta Giresun il Temsilcimiz Muhammet Anıl Kaya ve İl Temsilciliğimize özellikle teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız destek ve enerji ile 50 gencimizi dedelerimizin karlar altında kaldığı dağlarda yeniden dirilmeye gittik. Üşüdük ama iliklerimize kadar hissettik. Bu ve benzer organizasyonları inşallah devam ettireceğiz.” Dedi.