Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Yaz okulu öğrencilerine 28 Temmuz Çarşamba günü Bulancak sokaklarında Bisiklet Turu gerçekleştirdi. 600’e yakın öğrenci ile Karadeniz bölgesinde ayrıcalıklı bir Yaz Okulu gerçekleştiren TÜGVA, Bulancak yaptığı etkinliklerle dikkat çekmeye devam ediyor.

TÜGVA Bulancak tarafından Bulancak’ta altı yaz okulunda okuyan öğrencilerinin katılımıyla Bahçelievler Anadolu Lisesi bahçesi önünden başlayan ve 15 Temmuz Caddesi, Bulancak Cumhuriyet Meydanı ve Fatih Caddesi üzerinden yine aynı okul bahçesine gerçekleştirilen Bisiklet turuna 220’si bisikletli olmak üzere 300’e yakın öğrenci, veli ve genç katıldı.

Göktekin “Bulancak sokaklarından TÜGVA’lı gençler geçti”

Bulancak’ın bütün ana caddelerinde bisiklet turu gerçekleştirdiklerini söyleyen TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Bisiklet Turu artık Bulancak’ta TÜGVA ile özdeşleşti. Biz bisikleti çok sevdik, seviyoruz ve her fırsatta gençlerimizi Bisikletle buluşturmaya gayret ediyoruz. Bisiklet kullanımı hem çevresel etkiler hem de sağlıklı bir hayat için çok önemli. Kullanımını özendirmek ve artırmak için bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Bulancak ilçemiz Bisiklet sürmek için çok ideal bir şehir, bu kapsamda bizde Yaz Okulu programımıza her yıl olduğu gibi Bisiklet Turu ekledik. Tur sonrası gençlerimizle okul bahçesinde piknik yaparak keyifli vakit geçirdik. Bu organizasyonda emeği geçen emniyet, belediye ve sağlık ekiplerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de teşkilatım, Yaz Okulu kadromuz, öğrenci ve velilerimiz hak ediyor. Beş hafta boyunca canla başla gece gündüz geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız için çalışan tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” Dedi.

Göktekin “Ve yine Programa katılan Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR’a, bizlere okulunu açan Bahçelievler Anadolu Lisesi Müdürü Coşkun Göktekin’e, gençlere yardımcı olan Bulancak Bisiklet Topluluğu Zafer Çamaltı ve Bekir Şenel’e, tüm öğretmenlerimize, teşkilatımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Bisiklet Turuna trafik ve sağlık güvenliği gerekçesi ile Bulancak Emniyet Müdürlüğü, Bulancak Zabıta ve Bulancak İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri eşlik etti.