Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Bulancak altı hafta boyunca üç farklı okulda 350 öğrenciye düzenlediği TÜGVA Ortaokul Yaz Okullarının 26 Temmuz Cuma günü öğrenci, veli ve Bulancak halkının katılımıyla coşkulu bir programla sonlandırdı.

Bulancak’ta Yaz Okulları konusunda yaptığı etkinlik ve uyguladığı programlarla kısa sürede adından söz ettiren TÜGVA Bulancak yaptığı programla salonu hınca hınç doldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Kapanış ve Ödül Töreni, üç yaz okulu öğrencilerinin hazırladığı programlarla devam etti. Açılış Konuşmasını gerçekleştiren TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Öncelikle altı hafta önce bizlere güvenerek çocuklarını bize emanet eden velilerimize teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. TÜGVA olarak Bulancak’ta üç farklı okulda, altı hafta süresince, 350 öğrenciye Yaz Okulu yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bizlere bu süreçte destek veren başta TÜGVA Genel Merkezimize, TÜGVA İl Yönetimimiz olmak üzere tüm ekibine, maddi manevi yanımızda bulunan değerli büyüklerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Yine en başından beri Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz başta olmak üzere Bulancak Halk Eğitimi Merkezine, Lokman Hekim MTAL Müdürlüğüne, Güzelyalı Ortaokulu Müdürlüğüne ve İstiklal Ortaokulu Müdürlüğüne özellikle teşekkür ediyorum.” Dedi.

TÜGVA Giresun İl Temsilcisi Muhammet Anıl Kaya yaptığı selamlama konuşmasında “Bizler TÜGVA Giresun olarak Bulancak ilçemizde yapılan çalışmaların farkındayız. Bulancak ilçemizle gurur duyuyoruz. Bulancak halkına da TÜGVA’ya sahip çıkmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bulancak’ta güzel şeyler oluyor ve biz her zaman Bulancak teşkilatımızın yanındayız.” Dedi.

Şiir, ilahi, koro, sinevizyonların olduğu programın sonunda kurs süresince yapılan sosyal etkinliklerde dereceye giren öğrencilere program sonunda ödüller verildi.

Program sonrası TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi tarafından kurs süresince görev alan eğitmen ve personeli Teşekkür Belgesi takdim edildi.

Programa TÜGVA Giresun İl Temsilcisi Muhammet Anıl Kaya, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Emrullah Guguk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Turgut Hacınoğmanoğlu ve İsmail Sarıgül, Şoförler Odası Başkanı Mustafa Aydın, GRÜ Basın Danışmanı Seyfi Göktekin, BİMDER Başkanı Mürsel AKTAY, AK Parti Bulancak İlçe Başkan Vekili Cafer Tatlı, Ab-ı Hayat Başkan Yardımcısı Yüksel Abanuz, okul müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda veli katıldı.